interview raymond Mens: Lang leve Amerika
Op zondag 19 juli 2026 wordt Raymond Mens geïnterviewd door Boekverkoper Daan van der Valk bij Boekhandel De Vries Van Stockum in Haarlem (Jacobijnestraat 7).
Over het boek
In juli 2026 vieren de Verenigde Staten hun 250-jarig bestaan. Ooit stond het land symbool voor vrijheid en vooruitgang, maar die positie voelt minder vanzelfsprekend dan ooit. In Lang Leve Amerika onderzoekt Amerikakenner Raymond Mens of er nog reden is voor een feestje.
- Kun je het in immigratieland VS nog steeds maken?
- Mag je nog wel kritiek uiten?
- Hoe staat het met de burgerrechten?
- Is het muziekgenre country nog steeds in staat om de stem van het volk te vertolken?
- Zijn de pioniers tegenwoordig nog net zo meedogenloos als toen?
- Hebben de vijftig staten nog altijd de ruimte om hun eigen beleid te bepalen en hun eigen wetten te maken?
- Hoe is het na 250 jaar met de democratie gesteld nu steeds meer instituten onder druk staan?
In dit persoonlijk pamflet vol fascinaties, observaties en anekdotes probeert Raymond Mens op o.a. deze vragen antwoord te geven. Helder, scherp en met humor.
Lang Leve Amerika is een toegankelijk en actueel boek voor lezers met interesse in Amerika.
Over de auteur
Raymond Mens (1986) is Amerikakenner en politicoloog. Hij is een veelgevraagd spreker, auteur en commentator over de Verenigde Staten.
Raymond becommentarieert de Amerikaanse politieke ontwikkelingen op radio en televisie, zoals bij Vandaag Inside, Nieuws van de Dag, Goedemorgen Nederland, Renze en Jinek. Hij geeft ook lezingen, schrijft boeken, maakt een podcast en staat in het theater.
In zijn eerste boek Lang leve Trump (2020) analyseert Raymond de opkomst van het Trumpisme. Hij concludeert dat het Trump-tijdperk doordendert, ook als Donald Trump er niet meer is. In Nieuws als wapen (2022) beschrijft hij de opkomst van nieuwszenders als CNN en FOX News.
In zijn podcast Amerika in 15 minuten duidt Raymond de laatste ontwikkelingen uit de Verenigde Staten en beantwoordt hij vragen van luisteraars.
OVER DE INTERVIEWER
Daan van der Valk, boekverkoper bij De Vries van Stockum, heeft een sterke band met Amerika. Hij heeft stage gelopen in gerenommeerde boekhandels in New York en San Francisco en gaat met Raymond in gesprek over zijn boek en zijn visie op de Verenigde Staten.
Wat: Interview
Waar: Boekhandel De Vries Van Stockum Haarlem (Jacobijnestraat 7)
Wanneer: Zondag 19 juli 2026 | 15:00
Toegang: Gratis
Aanmelden: Graag, via evenementen@devriesvanstockum.nl