Puur Jonnie
Jonnie Boer-Thérèse Boer-Nelson Tanate
Nederlands | 14-04-2026 | 272 pagina's
9789038817330
Hardback
77,00
Retourtermijn binnen 14 dagen
Verzendkosten €2,95 | Gratis verzending boven de €24,99
Tekst achterflap
Jonnie Boer was een pionier, die zijn tijd ver vooruit was. Dit boek is een ode aan hem. Aan zijn creativiteit als chef en aan zijn erfenis als mentor, inspirator, innovator en leider. Aan de toewijding en authentieke gastvrijheid, die in het DNA van De Librije zit en door Jonnie en Thérèse aan zo veel jonge restaurateurs en chefs is doorgegeven. Maar bovenal is het een ode aan Jonnie als mens, als man, als vader, als vriend.
Jonnie’s invloed op de Nederlandse topgastronomie valt niet te overschatten. Samen met zijn vrouw Thérèse wist hij drieëntwintig jaar lang onafgebroken drie Michelinsterren te behouden voor hun restaurant De Librije. In veertien iconische gerechten van zijn hand en veertien verhalen, verteld door mensen die hem na aan het hart stonden, worden alle facetten belicht die Jonnie Boer zo puur maakten. Veertien – het rugnummer van Johan Cruijff, het lievelingsgetal van Jonnie.
De interviews in dit boek zijn opgetekend door Joël Broekaert en de receptuur is verzameld door Nelson Tanate.
Auteursportret: (c) Remko Kraaijeveld
Biografie
Jonnie Boer was de grootste chef en horecaondernemer van Nederland. Hij wordt erkend als een van de grondleggers van de Nederlandse gastronomie, die zijn tijd altijd ver vooruit was. Samen met zijn vrouw Thérèse Boer runde hij onder meer restaurant De Librije in Zwolle en diverse restaurants op Bonaire en Curaçao. Het Zwolse restaurant heeft al sinds 2004 drie sterren en is het enige restaurant in Nederland dat deze onderscheiding draagt. Postuum ontving Jonnie Boer de Mentorship Award vanwege zijn invloed.
Thérèse Boer is maître-sommelier en horecaondernemer. Zij is een van de eigenaren van De Librije en diverse restaurants op Bonaire en Curaçao. Het Zwolse restaurant heeft al sinds 2004 drie sterren en is het enige restaurant in Nederland dat deze onderscheiding draagt.
Nelson Tanate is executive chef bij het Zwolse driesterrenrestaurant De Librije en tevens mede-eigenaar.
Details
| EAN : | 9789038817330 |
| Uitgever : | Singel Uitgeverijen |
| Publicatie datum : | 14-04-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 347 mm |
| Breedte : | 258 mm |
| Dikte : | 38 mm |
| Gewicht : | 2396 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 272 |