Chameleon
Zaïre Krieger
Nederlands | 25-03-2026 | 120 pagina's
9789029098922
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
20,00
Retourtermijn binnen 14 dagen
Verzendkosten €2,95 | Gratis verzending boven de €24,99
Tekst achterflap
'Ik was al fan, nu nog meer. Chameleon biedt nieuwe perspectieven: op taal en zelfreflectie.' Tim Hofman
Het spoken word-debuut van Zaïre Krieger: een vlijmscherpe en krachtige bundel over identiteit
Zaïre Krieger zit vol twijfels. Al jarenlang wordt haar identiteit gevormd door ogenschijnlijke paradoxen: van religie en queerness en Zwart zijn in een witte wereld tot activisme versus esthetiek. Waar vind je een thuis als je altijd maar leeft op intersecties, altijd maar aan het switchen bent tussen verschillende codes en rollen? Tijdens het schrijven ontmoet ze Zireïa, haar blauwgeschubde, grofgebekte, buitenaardse en mondige alter ego. Zireïa vertelt dat ze haar al die jaren heeft zien shapeshiften, vervormen en twijfelen en ze is er klaar mee. Ze neemt het schrijven van haar debuutbundel van Zaïre over, en brengt haar langs drie van haar andere alter ego’s, in de hoop dat deze kameleon uiteindelijk beseft wie ze echt is.
Chameleon is een bundel over het creëren van een eigen plek om je thuis te voelen en jezelf toestaan multidimensionaal te zijn.
‘Het ritme, de toonsoorten, het spelen met letters en genres. Dit boek is als experimentele jazz, maar dan begrijpelijk. Zaïre lapt alle regels van het literaire landschap aan haar laars en creëert daarmee een monumentaal universum waar nieuwe denkers en generaties op voort kunnen bouwen.’ Jill Mathon
Biografie
Zaïre Krieger (1995) is afgestudeerd in internationaal en Europees recht. Ze schreef als journalist voor onder andere OneWorld, Dipsaus en de VARAgids, en is spoken word-artiest. Haar poëzie is te horen geweest in het Van Gogh Museum, TEDxAmsterdamWomen, tijdens Het Amsterdam Diner en in Carré bij Keti Koti in Concert en ze is de winnares van een Spoken Word Award. In 2025 was ze te zien in Tot Het Is Wat Het Moet Zijn, een coproductie en werkvoorstelling van Female Economy en de Amsterdamse politie. Haar werk verscheen eerder in De goede immigrant (2020, Uitgeverij Pluim), een bundeling samengesteld door Dipsaus Podcast, en De plaats die je paradijs noemt (Meulenhoff). Ook vertaalde ze het werk van Amanda Gorman naar het Nederlands.
Details
| EAN : | 9789029098922 |
| Uitgever : | Meulenhoff Boekerij B.V. |
| Publicatie datum : | 25-03-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 229 mm |
| Breedte : | 160 mm |
| Dikte : | 17 mm |
| Gewicht : | 344 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 120 |
| Keywords : | amanda gorman;identiteit;spoken word;zwarte vrouw |