Rusland

Antony Beevor


Nederlands | 09-11-2022 | 544 pagina's

9789026360152

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

47,00

 Voorraad in de winkel
   Bestelbaar

   Retourtermijn binnen 14 dagen

   Verzendkosten €2,95 | Gratis verzending boven de €24,99




Korte beschrijving/Annotatie

Rusland. Revolutie en burgeroorlog 1917-1921 van de veelgeprezen Antony Beevor biedt een overzicht van deze periode in de Russische geschiedenis en is onbedoeld actueel met de oorlog tegen Oekraïne

Tekst achterflap

Op de Oktoberrevolutie van 1917 volgde een extreem destructieve oorlog die vier jaar zou duren. Rusland. Revolutie en burgeroorlog 1917-1921, biedt een caleidoscopisch overzicht van deze gewelddadige periode in de Russische geschiedenis, waarin naar schatting 8 tot 11 miljoen mensen om het leven zijn gekomen. Beevor toont het verval van het tsaristische regime, de opkomst van revolutionaire krachten en de twee revoluties in 1917, het derde jaar van de voor Rusland rampzalig verlopende Eerste Wereldoorlog. De eerste revolutie bracht liberale, sociaaldemocratische en democratische ontwikkelingen op gang, bij de tweede werd dit alles afgebroken door een staatsgreep van de bolsjewieken, die vervolgens onder leiding van Lenin en Trotski een dictatuur in Rusland wisten te vestigen.

De burgeroorlog was niet alleen een gewapende strijd tussen de Roden en de Witten van Sint-Petersburg tot Vladivostok en van Archangelsk tot de Krim, maar kende ook veel internationale inmenging van onder andere Duitsland, Oostenrijk-Hongarije, Groot-Brittannië en Amerika.

Beevor is als geen ander in staat het volledige beeld van deze strijd te geven. Hij baseert zich op de historische literatuur, Russische archieven, brieven, dagboeken en verslagen van ooggetuigen. Zo ontstaat een zeer levendig en kleurrijk beeld. Naast politieke leiders en hoge militairen komen ook veelvuldig gewone burgers, arbeiders, boeren en soldaten aan het woord. Beevor heeft oog voor tal van veelzeggende details en hij belicht keer op keer de kwaadaardige verschrikkingen die met oorlogvoering gepaard gaan.

Biografie

Sir Anthony Beevor, voormalig Brits officier, schreef veelgeprezen werken als D-Day, De Tweede Wereldoorlog, Stalingrad, Berlijn. De ondergang 1945, De Slag om Arnhem en Rusland. Revolutie en Burgeroorlog 1917-1921.

Details

EAN :9789026360152
Auteur : 
Uitgever :Ambo/Anthos B.V.
Vertaler : Ton Zwaan
Publicatie datum :  09-11-2022
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :229 mm
Breedte :150 mm
Dikte :44 mm
Gewicht :818 gr
Status : Bestelbaar
Aantal pagina's :544

Aanrader

De revolutie van 1917 stortte Rusland in een bloedige burgeroorlog. De strijdende partijen pleegden over en weer onvoorstelbare wreedheden. De oorlog was chaotisch: Bolsjewieken, anarchisten, Duitsers, Tsjechen, monarchisten, contrarevolutionairen, het was een strijd van allen tegen allen. Meesterverteller Antony Beevor beschrijft de apocalyptische oorlog boeiend. Minder geschikt voor lezers met een zwakke maag. Beevor heeft als militairhistoricus klassiekers geschreven over de slag bij Stalingrad en de van Berlijn in 1945.


Door Boekverkoper Léon