We moeten iets dóén!

Elsbeth Etty


Nederlands | 28-01-2026 | 238 pagina's

9789025319830

Paperback / softback


22,99

 Voorraad in de winkel

   Retourtermijn binnen 14 dagen

   Verzendkosten €2,95 | Gratis verzending boven de €24,99




Tekst achterflap

Wat bewoog honderdduizenden Nederlanders die zich tijdens de Februaristaking van februari 1941 verzetten tegen de Jodenvervolging?

Om dat te achterhalen (her)las Elsbeth Etty wat over deze unieke volksopstand is geschreven. Ze werd opnieuw getroffen door Theun de Vries’ roman Februari. Haar onderzoek naar dit epos leverde verrassende vondsten op, zoals interviews van de schrijver met organisatoren en anonieme helden, die voor het eerst een gezicht krijgen: stakende verkoopsters van de Bijenkorf, leden van een Joodse knokploeg, opstandige scholieren, solidaire kunstenaars en andere individuen die iets wilden doen tegen fascistische repressie.

Hun getuigenissen zijn inspirerend voor iedereen die ook in deze tijd snakt naar verzet tegen extreemrechts.


Biografie

Elsbeth Etty (1951), neerlandicus, was tot 2017 redacteur, literair criticus en columnist van NRC Handelsblad. In 1996 promoveerde zij cum laude op de biografie Liefde is heel het leven niet. Henriette Roland Holst 1869-1952, bekroond met De Gouden Uil en de Busken Huetprijs en genomineerd voor de AKO Literatuurprijs. In 2024 gooide zij hoge ogen met haar veelgeprezen en herdrukte biografie van Hugo Brandt Corstius, Ik heb nog nooit gelogen.


Details

EAN :9789025319830
Auteur: 
Uitgever :Singel Uitgeverijen
Publicatie datum :  28-01-2026
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Status :Nog niet beschikbaar
Aantal pagina's :238